Nezařazené

Vymáhání pohledávek

Každé vymáhání pohledávek je nepříjemné, ale nemusíte na něj být sami. Máte právo získat zpět vaše peníze, nicméně je na vás, jestli se v nejtěžší chvíli obrátíte na soud, nebo zvolíte některou z inkasních agentur, obě varianty jsou možné, ale nesou s sebou své výhody i nevýhody.
Při vymáhání pohledávek soudní cestou se připravte na vcelku zdlouhavý proces, kde není jasný výsledek. Může se stát, že vaše práva soud neuzná a ještě budete muset zaplatit soudní výlohy. Každý případ je ojedinělý, ale je nutné se připravit na všechny možné verze toho, jak to může dopadnout. V případě inkasní agentury můžete začít jednat hned. Neplatíte žádné poplatky předem, ale firma si za své služby určí provizi podle výše vymáhaného dluhu, kterou budete muset zaplatit.

Rozhodněte se!

Komu svěříte vymáhání pohledávek je na vás, ale dobře zvažte, co je pro vás výhodnější. Inkasní agentura bude jednat rychle a v rámci možných zákonných procesů, vaše šance na úspěch jsou až 80%. U soudu je proces delší a výsledek vám nikdo nezaručí. Každopádně to neznamená, že soud bude proti vám, naopak. Rozhodnutí, jakou cestu si vyberete, je ale na vás.